Sport

LAJM I FUNDIT SHOKUESE / Klubi chelsea ne zi ndahet papritur nga jeta trajneri i njohur i klubit fc chelsea / FOTO

Një lajm i trishte ka shokuar sportdashesit britanike kete mengjes.Dermot Drumi, ish-trajneri i Çelsit dhe Krauli Taunështë ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë. 56-vjeçari ka punuar si shef i akademisë te skuadra londineze si dhe ka qënë trajner i ekipit të dytë të Çelsit. Drumi, pas largimit nga …

Artikulli i plotë »

Mahnit bashkëshortja e futbollistit shqiptar, shikoni si duket në ceremoninë e FIFA-s

Mbrëmjen e sotme është organizuar nga FIFA ceremonia për shpërndarjen e çmimit ‘Lojtari i Vitit’ dhe disa çmime të tjera. Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka dhe gruaja e tij Leonita Lekaj nuk kanë munguar sonte në ‘Fifa Football Awards 2017. Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Leonita duket tejet …

Artikulli i plotë »

Më në fund flet troç! Lorik Cana zbulon sëmundjen që e detyroi të linte futbollin

Sëmundja që ka detyruar Lorik Canën për t’u larguar nga futbolli quhet miokardi. Lajmi dihej prej kohësh, por jo me saktësi dhe qendërmbrojtësi e ka pranuar dhe shpjeguar në detaje vetëm së fundmi në një intervistë për prestigjiozen franceze “L’Equipe”. Ka rreth 15-16 muaj që e kam mbyllur me futbollin. …

Artikulli i plotë »

Simpatizuesit e Realit dhe Mançesterit shpallin para kohe fitoren e klubit të tyre në Shkup(VIDEO)

Një sfidë tejet interesante dhe e bukur për ta parë do të zhvillohet nesër në stadiumin “Telekom Arena” në mes Real Madridit dhe Mançester Unitedit, ndeshje kjo e vlefshme për Super Kupën e Europës për klube, shkruan gazeta Lajm. Fansa dhe mbështetës të shumtë të ekipeve në fjalë sot kanë …

Artikulli i plotë »
error: