Arkivat e etiketimeve kosova

Tifozja nga Kosova, Rina Asani fiton fanellën e nënshkruar nga Ander Herrera të Unitedit (Foto)

Manchester United është një ndër ekipet me më së shumti tifozë anembanë botës. Këtu nuk bënë përjashtim as shtetin ynë, ku United ka mijëra fansa anekënd edhe trojeve shqiptare. That amazing moment when I took a picture with @PatCrerand. pic.twitter.com/V5RivjRpKa — Rina. (@rinaasani) August 9, 2017 Mesin e tyre është …

Artikulli i plotë »

21-vjeçarja nga Kosova që kandidon për deputete në Parlamentin e Austrisë

21-vjeçarja nga Kosova, Serafina Demaku, është kandidate për deputete në Parlamentin e Austrisë. Demaku garon për deputete në kuadër të Partisë Socialiste të Austrisë, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen në këtë vend më 15 tetor. Kush është Serafina Demaku? Periskopi ka zhvilluar një bisedë me Serafina …

Artikulli i plotë »

‘Kosova në SHBA ka ambasadë dhe lob të fuqishëm, Serbia e ka vështirë’

Analisti politik serb nga Uashingtoni, Obrad Kesiq, thotë se është e vështirë të dihet saktësisht shuma e parave e cila arrin për lobimin shqiptar në SHBA. “Mjetet definitivisht vijnë nga Shqipëria, përmes firmave që kryejnë punë për shtetin, e më pas financojnë bashkësitë shqiptare në Mal të Zi, Maqedoni… Mjetet …

Artikulli i plotë »
error: