Arkivat e etiketimeve kosove

Prifti britanik i akuzuar për pedofili: Shkova në Kosovë me para të Vatikanit për ta studiuar islamin

Prifi Laurence Soper, që u arrestua vitin e kaluar në Pejë, pasi ndaj ishte ekzistonte një fletarrest ndërkombëtar nën dyshimin për pedofili ndaj 10 djemve në fund të viteve ’70 dhe fillim të viteve ’80, ka dalë para trupit gjykues për të dhënë shpjegimin se përse ka ikur nga Britania. …

Artikulli i plotë »

E fundit harroni zgjedhjet në Kosovë / Tronditet Shqipëria , sapo ndodhi ka të vdekur e të plagosur …

Dy persona kanë mbetur të plagosur dhe disa te vdekur pas të shtënave me armë zjarri në Shëngjin të Lezhës. Policia e Lezhës bën me dije se, një prej të plagosurve është K.B 50 vjeç, ndërsa personi tjetër nuk është identifikuar ende. Nuk dihen shkaqet e konfliktit, por policia ka …

Artikulli i plotë »

Islandë-Kosovë, HaHa, Hajgare e madhe para ndeshjes (FOTO)

Presidenti Federatës së Futbollit të Islandës, Guðni Bergsson, ka shtruar një darkë për delegacionin e Federatës së Futbollit të Kosovës, presidentin Fadil Vokrri, nënpresidentin Agim Ademi, anëtarin e KE, Bakir Burri dhe menaxherin e ekipit kombëtar, Bajram Shala, në njërin prej restoranteve më të vjetra të kryeqytetit islandez. Darka kaloi …

Artikulli i plotë »

Pas rrahjes mes Krasniqit e Zekës, gazetarja më e bukur në Kosovë po përgatitet për … (Foto)

Reagimet në lidhje me përleshjen e djeshme ndërmjet deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi dhe deputetit të NISMA’s, Milazim Zekës nuk kanë të ndalur. Pas versioneve të dy akterëve të përfshirë në këtë rrahje, edhe personazhet e njohur nga shoë bizi kanë filluar të komentojnë këtë rast. Së fundmi prezantuesja …

Artikulli i plotë »
error: