Arkivat e etiketimeve tronditet

Tronditet shteti Shqiptar : Deklarata “bombë”: “Pas Tahirit, dorëhiqet edhe Edi Rama!”

Portali spjv.it ka arritur të marrë tekstin e fjalës së dorëheqjes të kryeministrit Edi Rama pas protestave të opozitës dhe vendimit të mos futjes në zgjedhje me Ramën si kryeministër. Në të vërtetë teksti në fjalë është gjendur në një prej emaileve të këshilltarëve të tij më kryesor në Kryeministri, …

Artikulli i plotë »

Tronditet shteti shqiptar: Pas skandalit Jep dorëheqje edhe Edi Rama?

Portali spjv.it ka arritur të marrë tekstin e fjalës së dorëheqjes të kryeministrit Edi Rama pas protestave….Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka dhënë dorëheqje.Lajmin e ka bërë të ditur portali Lapsi.al, duke u bazuar në burimet e veta pranë qeverisë.Siç raporton portali, gjatë paradites ministri Tahiri ka zhvilluar …

Artikulli i plotë »

Tronditet Shqiperia: Saimir Tahiri tenton të Vetvritet ja detajet…

Arrestimi i Moisi Habilajt në Itali ka tronditur politikën shqiptare, pasi në përgjimet që kanë bërë autoritet italiane ka dalë edhe emri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit.Në një statusi në profilin e tij në “Facebook”, Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit për Mjedisin në Partinë Demokratike ka publikuar “15 të …

Artikulli i plotë »
error: